Marco Real Reserva 2008

DO Navarra Marco Real Reserva 2008

DO Navarra Marco Real Reserva 2008

Doskonałe wino. Dostępne w Polsce w restauracjach i hotelach

Nazwa wina: Marco Real Reserva de Familia 2008
Rodzaj wina: Tinto (czerwone)
Typ wina: Reserva (18 miesięcy w beczce + 24 miesiące w butelce)
Rocznik: 2008
Szczepy: Tempranillo, Merlot, Cabernet Sauvignon i Graciano
Producent: Bodegas Marco Real
Importer: Winne Pola
Miejsce pochodzenia (D.O.): Navarra
Miejsce degustacji: Feria Vinos Navarra w Poznaniu

Wygląd wina: lsniące, cienka powłoka, ewolucja koloru zgodna z wiekiem 2008 (kolor ciemny czerwień wiśniowy). Łzy pokazują , że to wino ma sporo alkoholu (14,5%).

Aromaty wina: bardzo wysoka intensywność aromatu. Biorąc pod uwagę złożoności aromatów trzeba powiedzieć, że to wino jest „złożone”. Są wyczuwalne aromaty pochodzące z ziemi (mineralne), z procesu fermentacji (owocowe), z procesu post-fermentacji (balsamiczne) i z procesu dojrzewania w beczce (kakao, kawa)

Struktura wina: bardzo skoncentrowane, bardzo dobrze zrównoważone, potężna objętość (to równowaga pomiędzy ekstraktem wina i alkoholem).

Bogactwo wina: bardzo smaczne (prowokuje ślinę w ustach), łagodne (taniny bardzo przyjemne), dłuuuuugie (w ustach są też bardzo wyczuwalne aromaty balsamiczne)

Komentarz: Z punktu widzenia winifikacji ciekawy jest fakt , że maceracja (czyli kontakt moszczu z skórkami) trwa 25-30 dni, dlatego to wino jest tak skoncentrowane. Jak napisałem wyżej, to wino jest mieszanką czterech odmian winogron, każda odmiana winifikuje się i dojrzewa osobno a po tych procesach wszystkie wina się mieszują.

Ocena ogólna: To wino jest doskonałe (****)

Reklamy