Calle Principal 2012

Calle Principal 2012

Proste młode wino, ale…. świetne na 100%!

Nazwa wina: Calle Principal

Rodzaj wina: Tinto (czerwone)

Typ wina: Młode (bez obecności w beczce)

Rocznik: 2012

Szczepy: Tempranillo i Cabernet Sauvignon

Producent: Bodegas y Viñedos Contralto

Importer: Biedronka

Miejsce pochodzenia (D.O.): Vino de la Tierra de Castilla

Miejsce zakupu: Biedronka

Cena: 13,99 PLN

Wygląd wina: lsniące, średnia powłoka, ewolucja koloru zgodna z wiekiem 2012 (kolor czerwień wiśniowy). Łzy pokazują że to wino ma 12,5% alkoholu.

Aromaty wina: średnia intensywność aromatu, nie ma wady, czyste. O złożoności aromatów trzeba powiedzieć, że jest „uzupełniadzące”. Są wyczuwalne aromaty pochodzące z procesu fermentacji (owoce) i z procesu post-fermentacji (balsamiczny). Bardzo ciekawe!

Struktura wina: średnio skoncentrowane, bardzo dobrze zrównoważone, adekwatna objętość (to równowaga pomiędzy ekstraktem wina i alkoholem).

Bogactwo wina: bardzo smaczne (prowokuje śliny w ustach), łagodne (taniny bardzo przyjemne), średnie długie. Świetna kwasowość

Komentarz: Lubię to wino!! To wino pokazuje dwa fakty. Pierwszy: nawet młode wino za 13,99 zł może być świetne jeśli jest dobrze zrobione, a to wino jest przykładem tego faktu. Drugi: nawet wino bez apelacji DO za 13,99 zł może być świetne jeśli jest dobrze zrobione (to wino Vino de la Tierra de Castilla). Pamiętajcie Amigos! W przypadku win hiszpańskich, DO (apelacje) to tylko kwestia regułach, a nie kwestia jakości.

Ocena ogólna: To wino jest bardzo dobre  (***) a cena niższa niż jakość, którą oferuje wino (***)

Reklamy