Altos de Tamaron Roble 2012

Altos de Tamaron Roble 2012

DO Ribera del Duero. Biedronka. 18 złotys! Zobaczmy jak się okazuje to wino, wedłud naszej metody!

Nazwa wina: Altos de Tamaron

Rodzaj wina: Tinto (czerwone)

Typ wina: Roble (3 miesiące w beczce + 6 miesięcy w butelce)

Rocznik: 2012

Szczepy: To wino jednoszczepowe 100% Tempranillo

Producent: Pagos del Rey (Grupa Felix Solís. Ta sama która produkuje wino Consigna)

Importer: Biedronka

Miejsce pochodzenia (D.O.): D.O. Ribera del Duero

Miejsce zakupu: Biedronka

Cena: 18,00 PLN

Wygląd wina: lśniące, krystaliczne, średnia powłoka, łzy spływają wolno więc już wiadomo,  że alkohol (13,5%) w winie będzie wyczuwalny w jakiś sposób. Ewolucja koloru zgodna z wiekiem (odcien fioletowy).

Aromaty wina: Średnia intensywność aromatu. To wino o aromatach uzupełniających się, w którym wyczuwa się różne aromaty pierwotne i pochodzące z procesu fermentacji. Pikantne w nosie (to alkohol). To nie przeskadza, ale jest bardzo obecne.

Struktura wina: Nieskoncentrowane (mało ekstraktu). Bez objętości (nie ma równowagi pomiędzy ekstraktem z wina a alkoholem. To wiadomo, bo jest nieskoncentrowane). Niezrównoważone (nie ma harmonii pomiędzy kwasowością a resztą smakami.

Bogactwo wina: Krótkie (szybkie). Nie jest łagodne (taniny z nowych beczek ściągają)

Komentarz:  Beczki gdzie dojrzewało to wino są nowe amerykańskie. To wino Roble najmłodsze z możliwych (rocznik 2012 + 3 miesiące w beczce + 6 miesiące w butelce). Szczerze mówiąc, nie polecam tego wina. Dlaczego? Alkohol jest obecny w nosie i w ustach (nie jest połączony z winem). Taniny z beczek nie są zintegrowane w winie (chyba są za mocne, a nie jestem pewien czy to wino będzie lepsze jezeli leżakuje więcej czasu w butelce). To dziwne, to wino ma Grand Gold Medal 2013 w Konkursie Mondial Bruxelles ¿?. Zdecydowanie to nie wino typowe dla DO Ribera del Duero, to wino za 18,00 złoty i „punto y pelota” (kropka). Przykro mi, dlatego że to hiszpańskie wino, ale w tym przypadku nie polecam. Juz kupiłeś to wino? Nie martw się! Kup twardy ser typu Cheddar i degustuj to wino bez problemu.

Ocena ogólna: To jest wino podstawowe (*) a cena adekwatna do jakości, którą oferuje wino (**)

Reklamy