Eulalia de Pons Brut Reserva

Eulalia de Pons

Nazwa wina: Eulalia de Pons

Rodzaj wina: Musujące białe

Typ wina: Brut Reserva (24 miesiące leżakowania)

Rocznik: wino musujące Cava (oprócz kategorii „vintage”) nie ma rocznika

Szczepy: Macabeo, Xarel-lo i Parellada

Producent: Pons i Font Elaborador S.L., Penedes – Hiszpania

Importer: E & V Delicacies Sp.z o.o.

Miejsce pochodzenia (D.O.): Denominación Cava

Miejsce zakupu: www.eandv.pl

Cena: 71,00 PLN

Komentarz: UWAGA!!! Ta Cava powinna być degustowana w odpowiednim kieliszku dla win musujących. Temperatura degustowania 6-8 stopnie. Jest świeże. Ma idealną kwasowość!!!

Amigos, wiecie, że jestem fanem Cava, dlatego wybrałem tę Cava Brut Reserva. Chciałbym, żeby ta Cava mniej kosztowała, ale…. niestety prawdziwa jakość kosztuje i warto płacić żeby wiedzieć więcej o winach. Ta Cava kosztuje w Hiszpanii prawie tak samo jak tutaj w Polsce. To wino, które koniecznie trzeba degustować w towarzystwie. Idealne na romantyczne kolacje we dwoje.

Wygląd wina: „Perlage” wygląda dokładnie jak powinno. Bąbelki baaaaardzo maleńkie, powooooli wspinają się w górę w sposób uporządkowany i w linii. Trwają długo w kieliszku. Oczywiście wino jest lśniące i ewolucja koloru zgodna z wiekiem (blady żłóty)

Aromaty wina: Mamma mía!!! Wysoka intensywność. Ta Cava jest winem uzupełniającym (wino o aromatach uzupełniających się). To wino,w którym wyczuwa się aromaty pochodzące ze szczepów winogron, procesu fermentacji, postfermentacji i dojrzewania (aromaty kwiatów, owoców, drożdży, brioszek)

Struktura wina: Wrażenie Mousse jest, ale szczerze mówiąc spodziewałem się więcej po tym winie (zobaczcie wygląd wina). Bardzo dobrze zrównoważone. Średnia objętość  – to jest ok, bo białe wina mają mało ekstraktu ( o wrażeniu Mousse już napisałem wyżej)

Bogactwo wina: Bardzo łagodne. Bardzo smaczne. Dłuuuuuugie.

Ocena ogólna: To wino jest doskonałe (****) i cena jest adekwatna do jakości (**)

Reklamy