Cepa Lebrel Joven 2012

Cepa Lebrel Joven 2012

Nazwa wina: Cepa Lebrel

Rodzaj wina: Tinto (czerwone)

Typ wina: Joven (Młode. Przeszło przez zbiór, fermentacja i butelkowanie, nic więcej)

Rocznik: 2012

Szczepy: Na etykiecie tylko Tempranillo

Producent: Bodega Castillo de Fuenmayor. Butelkowane przez Dinastía de Reyes.

Importer: —

Miejsce pochodzenia (D.O.): D.O.C. Rioja

Miejsce zakupu: Lidl

Cena: 13,99 PLN

Komentarz: To prawdziwe wino młode, typowe hiszpańskie młode. W tym przypadku też nie ma żadnego znaczenia czy jest Rioja czy nie. Hiszpańskie młode wino tak smakuje. To wino najmłodsze z możliwych (zbiór 2012. Jeszcze nie ma na rynku win młodych ze zbioru w 2013, ale tuż tuż będzie Beaujolais Nouveaux 2013). To wino jest świeże i wygląda na bardzo młode, nawet można spróbować go za 6 miesięcy (oczywiście nie otwierając wczesniej 😉 ) Moim zdaniem to młode jest lepsze niż jego brat Reserva, które opisałem tydzień temu.

Wygląd wina: Jest lśniące. Ewolucja koloru zgodna z wiekiem wina (odcień fioletowy). Cienka powłoka (to jest typowe dla wina Rioja). Widoczne łzy na kieliszku (to sugeruje, że degustując będziemy czuć alkohol).

Aromaty wina:  Wysoka intensywność aromatów. Nienaruszone (brak defektów w aromacie). Wyczuwane aromaty pojedyncze (wyczuwane aromaty owocowe, typowe dla wina młodego).

Struktura wina: Średnio skoncentrowane, zrównoważone (wyczuwamy w kolejności smak słodki, kwaśny i na końcu gorycz i to jest prawidłowo). Znacząca objętość (oceniając wygląd wina, już widzieliśmy łzy, które nam już sugerowały, że objętość może być, taka jak ta opisana).

Bogactwo wina: Łagodne (to co czujemy, to nie jest cierpkość , tylko ściąganie z powodu młodych tanin pochodzących z winogron). Jest smaczne (produkuje śline w ustach). Nie jest długie, ale nie jest też krótkie (po połykaniu jeszcze czujemy wino jakiś czas).

Ocena ogólna: To jest wino bardzo dobre (***) a cena adekwatna do jakości (**)

To wino jest bardzo dobre, aby nauczyć się więcej o winach. Kup to wino, degustuj i porównaj swoje odczucia z tym komentarzem.

Reklamy