Cepa Lebrel Reserva 2009

Cepa_lebrel_cortado

Nazwa wina: Cepa Lebrel

Rodzaj wina: Tinto (czerwone)

Typ wina: Reserva (Minimum 36 miesięcy w beczce i butelce, z których minimum 12 miesięcy w beczce)

Rocznik: 2009

Szczepy: Na etykiecie tylko Tempranillo, ale wiem, że ma Tempranillo, Garnacha i Mazuelo (wiem, bo znam to wino z Hiszpanii).

Producent: Bodega Castillo de Fuenmayor. Butelkowane przez Dinastía de Reyes.

Miejsce pochodzenia (D.O.): D.O.C. Rioja

Miejsce zakupu: Lidl (a czemu nie spróbować?)

Cena: 24,99 PLN

Komentarz: To wino Reserva, ale nie jest potrzebny dekanter jak w przypadku wielu win tego typu (win dojrzewających), wystarczy go dotlenić poruszając kieliszkiem. To wino Reserva najmłodsze z możliwych (ma rocznik 2009 + 3 lata dojrzewania i już mamy 2012 i jeszcze rok w w sklepie). UWAGA!! To hiszpanskie wino Reserva zrobione w Rioja ale nie jest to Rioja Reserva (a to jest różnica). Ma mało potencjału starzenia, więc trzeba go wypić teraz. Jest przykładem wina Reserva, które wykorzystuje reputację win z oznaczeniem D.O.C. Rioja ale nie jest to Rioja z górnej półki. To „easy wine”.

Wygląd wina: Lśniące. Ewolucja koloru: wygląda na starsze niż jest (czerwień z odcieniem pomarańczowym). Cienka powłoka (to typowe dla wina Rioja dojrzewającego)

Aromaty wina: Niska intensywność. Jeśli chodzi o złożoność aromatów, jest to wino pojedyncze, dlatego że tylko można wyczuć aromaty dojrzewania (czerwone owoce, skóra i trochę wanilii). Pikantne.

Struktura wina: To wino nieskoncentrowane, jak woda (to kwestia ilości ekstraktu). Niezrównoważone, nie ma równowagi pomiędzy kwasowością a goryczą, można wyczuć z osobna kwasowość i gorycz.

Bogactwo wina: Nie jest cierpkie, ale też nie jest łagodne. Jest krótkie, pijemy, połykamy i koniec, zostaje tylko posmak alkoholu i goryczy.

Ocena ogólna: To jest wino podstawowe (*) a cena zbyt wysoka w stosunku do jakości (*)

Czy chcesz nauczyć się więcej o winach? Kup to wino, degustuj i porównaj swoje uczucia z tym komentarzem.

Reklamy