The Tapas Wine Collection

WINO_1

Nazwa wina: The Tapas Wine Collection

Rodzaj wina: Czerwone

Typ wina: Joven (Młode)

Rocznik: 2011 UWAGA! Proszę nie kupujcie wina na którym nie ma napisanego rocznika na etykiecie

Szczepy: Tempranillo

Producent: Blackborad Wines, Alicante – Hiszpania

Importer: Piotr i Paweł S.A.

Miejsce pochodzenia (D.O.): D.O. Valencia

Miejsce zakupu: Piotr i Paweł

Cena: 23,49 PLN

Komentarz: Na pewno już zauważyliście, że ryzykowałem kupując to wino. Dlaczego? … Bingo!!! Rocznik 2011 a dzisiaj jest 8 października 2013 r. a to młode wino które najlepiej powinno być wypyty rok później od zbioru. Wiadomo, że to wino jest wyprodukowane specjalnie dla eksportu (etykieta zabawna, zakrętka zamiast korka). Ale zobaczmy jak wygląda i smakuje to wino.

Wygląd wina: Świetnie wygląda, lśniące, krystaliczne. Ewolucja koloru jest zgodna z wiekiem (kolor fioletowy bo jest młode, nawet wygląda na bardzo młode i to dobra wiadomość).

Aromaty wina: Intensywność aromatów jest średnia. O złożoności aromatów trzeba powiedzieć, że jest „pojedyncze” (nie wiesz co znaczy takie słowo? – przeczytaj opis „Metoda Degustacji Wina”) – tylko można wyczuć  aromaty owocowe i kwiatowe z procesu fermentacji.

Struktura wina: Ma średnią koncentrację (to kwestia ilości ekstraktu zawartowego w winie). Jest zrównoważone (czyli jest równowaga pomiędzy kwasowością a trzema pozostałymi smakami – słodkim, gorzkim i słonym).

Bogactwo wina: Jest łagodne, ale lekko ściągające (daje uczucie suchości na języku, bo taniny jeszcze są bardzo obecne), ale oprócz tego jest smaczne (prowokuje ślinę w ustach).

Ocena ogólna: To wino jest dobre (**) i cena jest adekwatna do jakości (**), choć, moim zdaniem, gdyby kosztowało 20 PLN to byłoby lepiej bo jest to wino młode (nie dojrzewane w beczce więc nie ma kosztu beczek w procesje produkcji).

Reklamy